Rozhovory

F.A.Q. (často kladené dotazy autorovi)

Je "Ransom" Vaše pravé jméno nebo jen nějaký umělecký pseudonym?
Přísahám bohu, že to je mé pravé jméno. Zeptejte se mojí mámy. Naskenoval bych Vám svůj řidičský průkaz jako důkaz, avšak moje fotka na něm je extra trapná.

Co Vás inspirovalo k tomu sepsat Sirotčinec slečný Peregrinové pro podivné děti?
Obvykle si říkám, že otázka typu "co Vás inspirovalo" je příliš těžká k zodpovězení, protože můj mozek je jako křivolaká ulička zahalená temnotou, a kdoví, co se v něm děje. Ale pro tento případ mám velmi speciální odpověď: staré fotografie. V roce 2009 jsem začal sbírat staré snímky, které jsem našel bleších trzích. Brzo potom mi došlo, že ty divně vypadající lidé na fotkách, které jsem si zamiloval nejvíc, můžou najít své místo v knize. Tudíž jsem je ukázal redaktorovi, se kterým jsem pracoval (na příručce Sherlocka Holmese). Ten navrhl, abych napsal román a dodal do něj obrázky v návaznosti na příběh. Jelikož jsem do té doby nic nenapsal, myslel jsem si, že zešílel, když to navrhuje zrovna mně, ale byl jsem tou myšlenkou nadšený, takže jsem začal vymýšlet příběh o slečně Peregrinové a jejích podivně nadaných svěřencích. A také začal sbírat víc podivných fotografií, z nichž mnohé skončily i v pokračování, Podivném městě.

Proč Vám trvá sakra tak dlouhou dobu ty knihy napsat?
Přes den se živím jako horník, a to mi bere většinu mého času.

Opravdu Tim Burton natáčí film podle knihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti?
Ano!

Jak moc jste nadšený?
Sakra hodně hodšený. Je to jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Stále se občas štípnu, abych se ujistil, že to je skutečné.

Jak moc velký vliv máte na proces tvorby filmu?
Moc velký ne. Ale diskutovali jsme nad scénářem a můžu vám říct, že je úžasný.

Kolik celkem knih Sirotčince bude?
Kromě těchto tří nemám žádné plány na další knihy, ale nikdy nevíte. Docela se mi zalíbil svět slečny Peregrinové, který jsem vytvořil, a mé malé obsazení postav. Takže zůstaňte ve střehu!

Kde můžu najít další takové fotky, jako jsou ve Vašich knihách?
Bleší trhy, obchody s vintage tematikou. A taky internet. Vyhledejte si "staré fotografie" na Ebay a uvidíte.

(zdroj F.A.Q.: ransomriggs.com)