Ransom Riggs

Ransom Riggs se narodil na dvě stě let staré farmě v Marylandu, kde chtěl jako dítě zůstat a stát se farmářem. V pěti letech se však s rodiči přestěhoval na Floridu, v současnosti má svůj domov v kraji podivných dětí – v Los Angeles.

Prozatím stačil nasbírat diplomy na Kenyon College a na Fakultě filmové a televizní tvorby University of Southern California, oženit se a natočit několik cenami ověnčených krátkých filmů. Je aktivní jako autor-cestovatel, bloger (ransomriggs.com) i jako video-bloger.

Společně se svojí ženou, spisovatelkou Tahereh Mafi, si založili dokonce společný Youtube kanál, kam natáčí vtipná videa ze svého rodinného, spisovatelského i cestovatelského života. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti byl jeho první román.

Dosud stihl vydal ještě obrazovou publikaci Talking Pictures, grafickou novelu podle Sirotčince. V lednu 2014 pokračování románového Sirotčince s anglickým názvem Hollow city. V Nakladatelství JOTA vyšlo pod názvem Podivné město. Děti ze Sirotčince slečny Peregrinové nakonec přišly i potřetí. Anglický název Library of Souls. V Jotě vyšlo pod názvem Knihovna duší. 
Další kniha Ransoma Riggse vyšla v září 2016, Tales of the Peculiar. 
Vydání v českém překladu se čtenáři dočkali v dubnu 2017. Povídky podivných je soubor deseti povídek z doby ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti. 
O dva roky později vyšlo v Jotě další pokračování úspěšné knižní série Sirotčinec slečny Peregrinové, v českém překladu pod názvem Mapa dní. Poté co byla odvrácena obrovská hrozba, která téměř zničila svět podivných, se Jacob Portman vrací tam, kde jeho příběh začal – na Floridu. Mapa dní u českých čtenářů natolik zabodovala, že se jí povedlo získat ocenění Kniha roku 2019 v kategorii Sci-fi a fantasy. 
Zatím poslední knihou se série "Sirotčinec" je The Conference of the Birds, v českém překladu Ptačí sněm. V Nakladatelství JOTA vychází v říjnu 2020.