AKTUALITY

Na podzim 2020 vychází v Nakladatelství JOTA pokračování knižní série Sirotčinec slečny Peregrinové. 


Sirotčinec slečny Peregrinové: Ptačí sněm


V českém jazyce již letos na podzim.Sirotčinec slečny Peregrinové: Mapa dní a další díly ze série Sirotčinec slečny Peregrinové koupíte s 20% slevou na www.jota.cz

 20procent sleva


Na jednom ostrově, na opačném konci světa, žily velice podivné děti...
Pamatujete? Vzpomínáte, kdy jste Jacoba a jeho podivné přátele poznali? A že jste první tři díly Sirotčince slečny Peregrinové přečetli jedním dechem? Tak se nadechněte, protože Jacob a jeho podivní přátelé jsou zpět! 

V nové sérii je v sázce mnohem víc, než kdykoli předtím! Dvojí život, dávná tajemství a svět bez pravidel. Právě teď vychází kniha Sirotčinec slečny Peregrinové: Mapa dní.Sirotčinec slečny Peregrinové: Mapa dní
Již brzy! 
Podívejte se na oficiální trailer knihy Mapa dní. 
Jacob a jeho podivní přátelé ze Sirotčince slečny Peregrinové jsou zpět.

Kniha vychází 30. 4. 2019.
Česká verze obálky knihy, i oficiální datum vydání odtajněno. 
Sirotčinec slečny Peregrinové: Mapa dní vychází 30. 4. 2019. 
Jaké dobrodružství čeká Jacoba a jeho podivné přátele tentokrát? Čtěte zde

Je tomu skutečně tak! Bestsellerová knižní série Sirotčinec slečny Peregrinové se vrací s novým napínavým příběhem, jehož příběh se tentokrát odehrává v Americe!

Mapa dní vychází v Nakladatelství JOTA na jaře 2019.V březnu 2018 pro velký zájem čtenářů opět dotiskujeme!


Podivuhodné dobrodružství podivných dětí pokračuje třetím dílem tam, kde druhý díl skončil: v londýnské podzemce, do které se infiltrovaly stvůry a ve které je netvor, k němuž Jacob našel klíč v podobě „netvorštiny“. Vlak, do něhož stvůry násilím nahnaly podivné děti i některé ymbryny, dávno zmizel v tunelu. Zůstala však pachová stopa.  
Také vás vždy zajímalo, kde se vzaly podivné děti ze Sirotčince slečny Peregrinové?


Ještě dříve, než pro ně slečna Peregrinová vytvořila smyčku – bezpečný domov na tajemném ostrově – existovaly příběhy o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve předávaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal sám jeden z podivných. Neviditelný Millard Nullings sepsal deset fantastických příběhů, které odkrývají některá tajemství z historie podivných.

Povídky podivných, již brzy!

Oficiální česká obálka je na světě. Jak se vám líbí? A najdete na ní něco zvláštního?Také vás vždy zajímalo, kde se vzaly podivné děti ze Sirotčince slečny Peregrinové? Již brzy se to dozvíte.
Kniha Povídky podivných od 3. května 2017 v prodeji.


Málo času na čtení?

Skvělá zpráva pro všechny, jež upřednostňují mluvené slovo před klasickým čtením. Nyní si můžete koupit audioknihu prvního a druhého dílu série Sirotčinec slečny Peregrinové.

Vypravěčem zmíněných audioknih se stal herec Viktor Dvořák a rozhovor s ním si můžete přečíst ZDE (v sekci "Více o knize"). Které postavy ze Sirotčince si nejvíce oblíbil? Má s Jacobem něco společného? Nejen to se v rozhovoru dočtete.


Ukázka k poslechu.

Audioknihy můžete objednávat ZDE.Jedničkou to nezačalo? 

Poslední velká mise našich podivných a podivuhodných přátel proběhla v třetí knize ze série Sirotčinec slečny Peregrinové, Knihovna duší.
Na nebezpečné výpravě za osvobozením svých druhů potkávali Jacob a Emma další podivné, laskavé i kruté, poznávali zradu, nebezpečí závislosti, závist i chorobnou touhu po moci. 
Na konci příběhu musel Jacob volit, který z obou světů mu bude domovem. Anebo ho čekalo překvapivé řešení? Odpověď jste nalezli právě ve třetí knize Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna dušíJenže! Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti, existovaly povídky o podivných dětech a zvířatech, které se nejprve tradovaly ústní cestou, dokud se jejich písemného zpracování neujal v roli editora jeden z nejpovolanějších, podivný Millard Nullings... 

Millard Nullings

Sledujte nás na www.sirotcinecslecnyperegrinove.cz nebo na www.jota.cz.
Již brzy vám prozradíme víc.


Vychází Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti s novou, filmovou obálkou.


Knižní předloha stejnojmenného filmu Tima Burtona.
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. Strašidelný příběh je prostě jako dělaný pro filmového mága Tima Burtona.Podívejte se na oficiální trailer filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, který režíroval Tim Burton.

Do českých kin film přichází již 29. 9. 2016.